خانه / مقالات / روش هایی برای دستیابی به موفقیت

روش هایی برای دستیابی به موفقیت

روش هایی برای دستیابی به موفقیت

موفقیت یک حس درونی است که تا فرد باور نداشته باشد کسی نمی تواند بگوید که او فرد موفقی است.یکی از ویژگی های موفقیت هدفمندی است ,با یافتن راههای درست می توان به موفقیت دست پیدا کرد. به گفته آبراهام لینکلن:”بیشتر مردم همان اندازه خوشبخت هستند که خود می خواهند.”

مثلث طلایی برای رسیدن به موفقیت

بعضی از صاحب نظران معتقدند موفقیت مثلثی طلایی است؛ مثلثی که سه ضلع آن عبارتند از:

۱٫ نظم و آرامش
۲٫ برنامه ریزی و دقت
۳٫ سرعت عمل و زمان‏شناسی

پرمودیترا می ‏نویسد:«حتی یک سازمان موفق امتداد سایه یک مدیر موفق است» در حقیقت هر انسانی ناخدای کشتی زندگی خویش است و زمانی موفق خواهد بود که خوب بیندیشد، خوب حرکت کند، خوب با تغییرات سازگار شود، خوب برنامه‏ ریزی و خوب عمل کند.
ویلمام جیمز می ‏نویسد:«بزرگ‏ترین کشف نسل ما این است که انسان میتواند با تغییر دادن نگرش خود زندگی ‏اش را تغییر دهد.»
ما امروزه اغلب در شرایط شتاب هستیم و سعی داریم مسائل را حل کنیم؛ اما در واقع بر شدت آن‏ها می‏افزاییم. از آن جا که همه چیز را مسئله مهمی می‏دانیم، از یک درام به سراغ درامی دیگر می‏رویم و بعد از مدتی به تدریج باور می‏کنیم که همه چیز مسئله بزرگی است. به این مهم توجه نمی‏کنیم که طرز برخورد ما با مسائل روی چگونگی حل آن‏ها تأثیر می‏گذارد. ما باید بیاموزیم که با مسائل راحت‏تر برخورد کنیم. اگر این نکته را بیاموزیم، مسائلی که حل ناشدنی به نظر می‏رسند راحت‏تر و بی‏اهمیت‏تر به نظر خواهند رسید و حتی مسائل بزرگتر و به راستی استرس‏آمیز به قدر سابق انسان را ناراحت نمی‏کنند.
خوشبختانه به گونه‏ای دیگر نیز می‏توان با زندگی روبرو گشت؛ روشی ملایم‏تر که زندگی را ساده‏تر و اشخاص را سازگارتر می ‏سازد. لازمه این زندگی راحت‏تر و ملایم‏تر این است که عادت‏های کهنه را با واکنش‏های جدید عوض کنیم. عادات جدیدتر سبب می‏شوند زندگی رضایت بخش‏تر و سرشارتری داشته باشیم.

سه رکن ضروری:
برخی از صاحب نظران، مانند«گواین»، معتقدند سه عنصر یا رکن ضروری در درون ما وجود دارد که در هر وضعیتی، تجسم خلاقیت و موفقیت را رقم می‏زنند. این عناصر عبارتند از:

۱. آرزو
آرزو و خواستن مقدمه باور است و باید از دل و جان باشد. انسانی که آرزوهای معقول دارد، به مرحله آفرینش دست خواهد یافت. منظور از آرزو احساس روشن و نیرومند است نه خواستن از سر اعتیاد و حرص و تملک. گاه، در خصوص بعضی مسائل، از خود بپرسید:«آیا حقیقتاً از صمیم قلب می‏خواهم این هدف محقق شود؟» آرزوها موتور حرکتند. این موتور، موتورهای ذهنی را به تکاپو و توقف‏ها را به تلاطم در می‏آورد. هر چه آرزوها معقول‏تر باشند، درجه تحققشان بالاتر می‏رود.

۲. باور
ایمان انتظاری مطمئن است؛ هر چه بیش‏تر به هدف برگزیده خود و امکان حصول آن اعتقاد داشته باشید؛ یقین بیشتری احساس خواهید کرد. همواره از خود بپرسید:آیا باور قلبی دارم که این هدف می‏تواند وجود داشته باشد؟ آیا باورم این است که حصول و تحقق آن برای من ممکن است؟ وقتی باورمندی به موفقیت بالا باشد، انسان از مواهب زیر برخوردار می‏گردد:

الف) نوع نگاهش به زندگی مثبت میشود.
ب) حرکت، فعالیت و تلاش خود را با برنامه ریزی توأم می‏کند.
ج) در تکرار شکست‏های جزئی حل نمیشود.
د) همواره برای توفیقات بیشتر فعالیت می ‏کند.
چنانچه آدمی امیال و آرزوهای خود را مرده تلقی کند و خود را در کل عالم بی ستاره به شمار آورد، به مرحله باور مثبت نمی‏رسد و همواره در باور منفی غوطه‏ ور خواهد شد. برخی از اشخاص فریاد میزنند «من در انتظار بدترین حوادث هستم» یا فریاد می‏زنند و باور دارند که:«باز هم بدترین‏ها در راه است.»
بدیهی است انسان همان گونه می ‏زید که باور دارد. قبول شکست پیاپی و ایمان به اضمحلال وجود و عدم اندیشه در مراحل موفقیت، آدمی را بی‏ خاصیت می‏کند و انسان در تخریب خود تسلیم می‏شود. این افراد عملاً بدترین و غیر منتظره‏ترین حوادث را به خود می‏خوانند. بنابراین، باید در آغاز اندیشه خود را دگرگون کنند. وقتی فرد عادت کند پیوسته باخت‏ها، شکست‏ها، فقدان‏ها، کینه‏ها، دشمنی‏ها و اتفاقات ناگوار را پیشاپیش خود فراخواند؛ دیگر به سمت موفقیت‏ها و کامیابی‏ ها و خوشبختی‏ ها و برکات جهت نمی ‏یابد. پس کاری کنید تا موفقیت را به مرحله باور برسانید و چیزی بپندارید که شما منتظرش هستید؛ زیرا ایمان فعال، شعور نیمه هوشیار را تخریب می‏کند.
باورهای مثبت عامل هدایتگر انسان به سمت موفقیت است و انسان موفقیت جو؛ موفقیت ساز می‏شود. گویا دستانی نامرئی به سمت او دراز می‏شوند تا وی را یاری دهند. چنین انسانی، دارای نظم، برنامه ریزی و فرصت‏شناسی می‏شود.
باورهای منفی نیز به اندازه باورهای مثبت قدرت دارند؛ اما تأثیر منفی می ‏گذارند. گاه یک باور منفی یقینی؛ ترکش‏های خود را در سرتاسر زندگی یک فرد رها می‏سازد. نباید فراموش کرد که باور داشتن به چیزی سبب می‏شود آن چیز تجلی کند.

قانون تدارکات‏

قانون تدارکات می گوید:
اولاً، انسان نیاز دارد برنامه‏ های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت داشته باشد.
ثانیاً، انسان باید و حتماً برای روز مبادا تدارکات منطقی و معقول داشته باشد؛ اما اگر شما خود را برای چیزی که از آن می‏ترسید یا به آن احتیاج ندارید، آماده کنید، همان را به سوی خود جذب خواهید کرد. حضرت داوود می‏فرماید:«معمولاً از آنچه می‏ترسیم بر سرمان خواهد آمد.»
ما عموماً در اطرافمان می ‏شنویم:«من باید پولی برای هنگام بیماری کنار بگذارم.» بدین ترتیب، به طور مُصمم فرد، بیماری خود را تدارک می‏بیند. گروهی می ‏گویند:«من برای روزهای سخت پولی کنار می‏گذارم.» این افراد درباره روزهای سخت و بی‏چیزی به مرحله باور و شاید یقین رسیده‏اند و به طور حتم روزهای سخت خواهند داشت؛ چون منتظر لحظه ای بسیار ناگوارند. البته انبارهای غله هر فرد باید پر باشد و از حساب مالی مطمئن و ارزشمندی بهره ببرد؛ ولی باید آگاه بود و درست پیش رفت. موفقیت‏هایی که به خاطر ترس، آرزو شود، نوعی شکست پنهان یا ترس وحشتناک از شکست بزرگ است. موفقیت را به خاطر توفیق و برای اعتماد به نفس و به خاطر باورمندی خویش آرزو کنید. نیچه می‏گوید:«انسان چگونه‏ای است که می‏تواند با هر چرایی بسازد. به شرطی که باور داشته باشد.»

۳ .پذیرش
آدمی باید مشتاق پذیرفتن و داشتن چیزی باشد که جویای آن است. گاه بی‏آن که هدفی را بخواهیم، دنبال می‏کنیم؛ تنها به این دلیل که از فرایند دنبال کردن یک امر یا رویداد لذت می‏بریم. همواره باید از خود پرسید:«آیا به راستی می‏خواهم این را به طور کامل داشته باشم؟»
مجموع سه رکن آرزو، باور و پذیرش را نیت می ‏نامیم. باید به خاطر سپرد:
الف) هر گاه نیت فرد برای آفریدن چیزی کامل شود، مرزهای موجود را در هم می ‏شکند.
ب) هر گاه فرد سراپا طلب و آرزو باشد و اعتقاد کامل داشته باشد، برای انجام هر کاری توانایی دارد. به قول دکتر شریعتی وقتی عشق فرمان می دهد، محال سر تسلیم فرود می ‏آورد.
ج) هر گاه کاملاً مشتاق و باورمند به سمت کاری حرکت کردید، آن را انجام شده تلقی کنید. در روایات داریم:«الاعمال بالنیات؛ کارها با نیت‏ها تحقق می ‏یابند.»
د) هر گاه نیت شما روشن‏تر و نیرومندتر باشد، تجسّم خلاّق شما سریع‏تر و آسان‏تر به ثمر خواهد رسید.

تمرین پالایشگری
یکی از تمرینهای معروفی که روان شناسان بر آن تأکید می ‏ورزند، پالایش افکار است که آغاز راه برنامه ریزی موفقیت به شمار می آید؛ زیرا:قدرتمندترین کاری که برای عوض کردن دنیا می‏توانید انجام دهید، عوض کردن اعتقادتان درباره ماهیت زندگی و مردم است و واقعیت، تبدیل این باور به اعتقادات مثبت‏تر و عمل طبق آن است.
پس اگر در رسیدن به هدفی دچار مشکل هستید و خود را ناموفق می ‏پندارید یا احساس می ‏کنید در درونتان مقاومتی وجود دارد که نمی‏گذارد به هدف برسید، تمرین پالایشگری زیر را انجام دهید:
یک صفحه کاغذ بردارید و بالای آن بنویسید:افکار زیر علت ناتوانی من در رسیدن به هدف است. آنگاه آنچه به ذهنتان می‏ آید فهرست کنید. مدت زمان طولانی به هر جمله فکر نکنید و زیادی آن را جدی نگیرید. فوراً حدود ۲۰ یا ۳۰ مورد را – حتی اگر احمقانه و بچگانه می‏نماید – بنویسید؛ برای مثال می‏توانید موارد زیر را یادداشت کنید:

خیلی تنبل هستم.
خودم را کوچک‏تر از تصور دیگران می‏بینم.
پول کافی ندارم.
قبلاً امتحان کرده‏ ام و اثر نکرده است.
مادرم گفته نمی ‏توانم.
نمی‏ خواهم.
خیلی سخت است.
می ‏ترسم.
شاد نیستم.
در دنیا و این آسمان یک ستاره ندارم.
بدبخت‏ترین آدمم.

اکنون چند دقیقه آرام بنشینید و ببینید کدام یک از مواردی که نوشته‏اید به راستی حقیقت دارند و تا چه اندازه به آن‏ها اعتقاد دارید. بدین ترتیب، در می ‏یابید چه نوع محدودیت‏هایی را بر خود و جهانتان تحمیل کرده‏ اید. هر گاه احساس کردید بسیاری از این موارد وهمی اند، فهرست را پاره کنید و دور بیندازید. این نشان می‏دهد:
الف) مواردی که نوشتید نباید در زندگیتان اقتدار داشته باشند.
ب) ایمان به هدف فراسوی باورهای غلط است.
ج) حقیقت وجود خود و توان شما بسیار فراتر از وضع موجود است.

باورهای موفقیت‏
اگر بعد از تمرین پالایشگری آرام بنشینید و بیاسایید و چند عبارت تأکیدی مثبت و باز و سازنده را جانشین باورهای بسته و منقبض و محدود کننده خود سازید، گامی بلند به سمت موفقیت برخواهید داشت و در حقیقت به سمت برنامه ریزی موفقیت پنجره‏ ای خواهید گشود. عبارات تأکیدی زیر در این زمینه سودمند است:
– اکنون همه گذشته را به طور کامل رها می‏کنم. من آزادم!
– اکنون هر گونه اعتقاد منفی و محدود کننده را نابود می‏کنم. این گونه باورها بر من اقتداری ندارند.
– اکنون همه را می ‏بخشم و رها می‏کنم.
– من می‏توانم شاد و خوشبخت و سعادتمند باشم.
– اکنون هر چه احساس گناه، ترس و خشم و غضب و نفرت و انزجار است، دور می‏ریزم. من آزاد، روشن و شفاف و پر از انرژی ام.
– من از موفقیت لبریزم.
– من همنام بعضی پیامبرانم. نام دیگر من مانند نام دانیال پیامبر است؛ زیرا دانیال یعنی «خدا نگهدار من است.»
– من خود را موفق می‏دانم.
– همه موانعی را که بر سر راه بیان کامل و کامروایی زندگی من وجود دارند، بر خواهم داشت.
– دنیا بسیار زیبا و دوست داشتنی است.
– کائنات از وفور نعمت لبریز است و همواره خدا روزی رسان است.
– همه را عفو می ‏کنم و می ‏بخشم.
– من از خوبی و نیکی و خدمت و توفیق آکنده‏ ام.
– من خدا را به روشنی ستارگان در دل زیبای شبانه آسمان احساس می‏کنم.
– من با خدا هستم و خدا با من است. پس من تماماً موفقیت هستم.

تجسم موفقیت
تجسم موفقیت تنها یک فن یا تلقین نیست؛ مقامی از دل آگاهی است که از خزانه غیب صادر می شود؛ اما شرایطی دارد. نخستین شرط آن نیّت است که با سه عنصر «آرزو، باور و پذیرش» تعریف شد. در پرتو تجسم موفقیت، انسان به جایگاهی رفیع نائل می‏شود و در می ‏یابد که خود، آفریدگار بی ‏وقفه عالم خویش است. تجسم موفقیت و ایمان به آن، سبب می شود میان خود و خدا جدایی یا فاصله‏ ای احساس نکنیم. ما تجلی خدا هستیم و همه هستی در وجود ما است، ما در باطن خود صاحب همه چیز هستیم. تجلی از طریق تجسم موفقیت یعنی فرایند دریافت و ادراک این حقیقت و مرئی ساختن قدرت الهی وجودمان در عرصه‏ های زندگی است.
جالب این که همه ما در ژرفای دل خود از غایت برتر خویش باخبریم. همه ما می‏دانیم در وجود ما قدرت‏هایی نهفته است که اگر به کار افتد، جهان ما دگرگون می ‏شود. بسیاری از ما سال‏ها است با موتورهای خاموش و بدون برنامه و خطی زندگی کرده‏ ایم، در حالی که ۹۰ درصد ما میدانیم قدرت‏های زیادی در درون ما به ودیعه گذاشته شده است. این داستان شاید برای بسیاری از ما به شیوه‏ های گوناگون روی داده است. یکی از دوستان تعریف می‏کرد:
روزی یک کش محکم پول را به دست گرفته بودم تا با انگشتان دو نیم کنم. ابتدا آن را دور دو انگشت سبابه پیچاندم و با دو دست کشیدم؛ اما پاره نشد. سپس با چهار انگشت هر دو دست آن را کشیدم؛ ولی پاره نشد. سپس محکم با تمام انگشتان و کف دست آن را از دو طرف کشیدم؛ اما پاره نشد. چون احساس می‏کردم کسی مرا نمی‏بیند، پاهای خود را دراز کردم، یک طرف کش را به انگشت پا قلاب کردم و با دو دست آن را کشیدم؛ ولی پاره نشد. متحیر، مأیوس و ورشکسته حلقه کش را بیرون آوردم. برادرم که مرا زیر نظر داشت، فاتحانه به میدان آمد و گفت:فلانی تو همیشه ناتوانی، اصلاً بی ‏عرضه‏ ای، این کش را به یک کودک ۶ ساله بده تا با دو انگشت قطع کند و… . در یک لحظه غیرتی شدم، نیرویی عجیب در درونم فوران کرد و حلقه کش را با دو انگشت سبابه و با کمترین فشار پاره کردم.
راز این موفقیت آشکار است. انسان برای موفقیت در هر کاری به مثلث باور، ایمان و تلاش نیاز دارد. این جمله معروف ارشمیدس، ریاضی دان بزرگ یونان، را هرگز نباید فراموش کنیم:«اهرمی از ایمان و باور به من دهید، تا من بدون محاسبات ریاضی زمین را جابجا کنم.»
تردیدهای گذشته، ترس‏های قدیمی، تلقین‏های اطرافیان، ترمزهای فکری، توقف‏ها و سکون‏های کهنه که اطراف ما را احاطه کرده‏اند، درهای موفقیت را به روی ما بسته‏اند. قفل‏های مذکور را نمی‏توان شکست. این قفل‏ها باید گشوده شوند؛ چون گاه شکستن قفل به ساختمان زیبای موفقیت آسیب می رساند. پس باید کلیدها را یافت و قفل‏ها را گشود.

کلیدهای موفقیت‏

برنامه ریزی:برنامه‏ریزی برای موفقیت برج مراقبت پیشروی به سمت اهداف است.
خودباوری:اساس ایمان خودباوری است. انسان خودباور به توان خویش ایمان دارد و ایمان انتظاری مطمئن است.
حرکت:خروج از سکون و عدم توقف ضامن موفقیت است؛ اما حرکتی که حساب شده و طبق برنامه باشد.
جرأت:عدم هراس و این پا و آن پا کردن و حتی پذیرش شکست‏ها اساس موفقیت است.
خودتشویقی:خود تشویقی به معنای خود شیفتگی نیست. انسان گاه نیاز دارد فهرست موفقیت‏های خود را تنظیم کند و حتی به بعضی تقدیر نامه‏ ها و سپاسنامه‏ ها چشم بیندازد تا باور کند دوباره می‏تواند موفقیتی جدید به وجود آورد.
انسان برای موفقیت باید بلند نظر باشد و از بلند پروازی معقول نهراسد. باید به جای غرق شدن در نهرهای کوچک به سمت دریاهای موفقیت حرکت کند؛ از جویبار حقیری که به چاله‏ای می‏ریزد، هیچ کس مروارید صید نخواهد کرد. شاهین موفقیت در افق‏ها و بلندی‏ها است و مروارید توفیق در اقیانوس‏ها. باید بلند نظر و بلند پرواز و غواص بحرهای بی‏کران بود و باور داشت که دستان خداوند همواره به سمت انسان‏های جویای موفقیت گشوده است؛ به قول شاعر:ما از خدا گم شده‏ایم او به جست و جو است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

موفقیت چیست و فرد موفق کیست؟

موفقیت چیست و فرد موفق کیست؟ می دانیم که همه برای رسیدن به موفقیت به …

۱۳۵ نظر

 1. Antibiotics For Sale 24 Hour Delivery Kamagra En Farmacias Lasix Without A Rx cialis cheapest online prices Propecia Vente Viagra Cialis Prezzi

 2. Levitra 10 Mg Pages Jaunes Priligy Cost Nz Dizziness As Side Effect Of Amoxicillin kamagra historia Furadoine 50mg Uk Foro Kamagra Paypal

 3. Cialis Est Il Vendu Sans Ordonnance Reconoce La Propecia Buy Furosemide Online Uk Cheap viagra Prix Du Cialis C20 Cheapest Place To Buy Herpes Rx

 4. I’d need to check with you here. Which is not something I normally do! I enjoy studying a publish that may make folks think. Also, thanks for allowing me to remark!

 5. Order Generic Isotretinoin Low Price Internet Overseas Amlodipine Besylate Best India Viagra And Price buy viagra online Clonidine Buy Without Prescription Priligy Venta En Farmacias Cialis For Daily Use Prices

 6. Brand Cialis Online No Prescription Nizagara 150 Need To Order Levothyroxine 125 Mcg generic viagra Wellbutrin Xl 150 Buy

 7. Amoxil Orale Acheter Viagra En Ligne En France п»їcialis Cialis Precio Andorra

 8. The revolutionary drug (canadian pharmacy viagra) that changed the lives of millions of men worldwide who had ED, works by giving you a long lasting erection when you are sexually stimulated. It works by increasing blood flow into the penis with information about medicine and sustaining an otherwise short erection.

 9. The sansculottist dose (is viagra available for purchase over the counter in switzerland) that changed the lives of millions of men worldwide who had ED, works about giving you a sustained long-term erection when you are sexually stimulated. It works nearby increasing blood swirl into the penis with healthy re and sustaining an on the other hand abridged erection.

 10. (NY Times) – As temporary health insurance is vocal painkiller, take it with a bifocals of water. Inherit its scratch pad as a whole. Do not mash, chew, or crack it. This dope takes some point object of showing effect, approx half an hour. Thus bear it sole hour previously to the sex activity for feeling its undiminished effect. Avoid intolerable broad in the beam meals to come delightful viagra without a doctor prescription as it slows down its essentially and takes longer in reacting. May 13, 2018 14:42

 11. Once I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added I get 4 emails with the same comment. Is there any approach you’ll be able to remove me from that service? Thanks!

 12. I do accept as true with all of the concepts you’ve introduced to your post. They’re very convincing and can definitely work. Still, the posts are too quick for starters. May you please extend them a bit from next time? Thanks for the post.

 13. Im grateful for the post.Really looking forward to read more. Really Great. cialis generique.

 14. Major thanks for the post.Thanks Again. Fantastic.

 15. I for all time emailed this webpage post page to all my contacts, since if like to read it afterward my friends will too. viagra without a doctor prescription

 16. I like what you guys are up too. Such intelligent work and reporting! Keep up the superb works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my website ?? online pharmacy

 17. Some genuinely good info , Sword lily I discovered this. В«The minute one utters a certainty, the opposite comes to mind.В» viagra without a doctor prescription

 18. I really enjoy the article.Really thank you! Fantastic.

 19. Appreciate you sharing, great post.Thanks Again. Will read on…

 20. I loved your article.Thanks Again. Fantastic.

 21. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have truly enjoyed browsing your blog posts. After all I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon! online pharmacy canada

 22. Thanks-a-mundo for the blog post. Will read on…

 23. Im thankful for the blog article.Really looking forward to read more. Really Cool.

 24. Thanks a lot for the blog article.Thanks Again. Really Great.

 25. I value the blog.Really thank you! Will read on…

 26. Very good article.Thanks Again. Will read on…

 27. Thanks-a-mundo for the post.Much thanks again. Fantastic.

 28. I value the blog.Really thank you! Great.

 29. A round of applause for your article post.Really looking forward to read more. Will read on…

 30. wow, awesome blog article.Much thanks again. Great.

 31. I think this is a real great article post.Really thank you! Awesome.

 32. Fantastic blog post.Really looking forward to read more. Cool.

 33. I really like and appreciate your blog post.Really looking forward to read more. Much obliged.

 34. Looking forward to reading more. Great blog post.Thanks Again.

 35. A round of applause for your blog post.Really looking forward to read more. Will read on…

 36. Muchos Gracias for your blog.Much thanks again. Really Cool.

 37. I cannot thank you enough for the post.Thanks Again. Much obliged.

 38. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something that I think I would never understand. It seems too complicated and very broad for me. I am looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it! gabapentin 300mg.

 39. I value the blog post.Much thanks again. Great.

 40. Major thanks for the blog post.Much thanks again. Will read on…

 41. Wow, great article post.Much thanks again. Awesome.

 42. Very good article post.Much thanks again. Much obliged.

 43. I appreciate you sharing this blog article.Really looking forward to read more. Keep writing.

 44. I needed to thank you for this great read!! I certainly enjoyed every
  little bit of it. I have you book-marked to check out new things you post…

 45. I just want to mention I am just newbie to blogging and honestly enjoyed this web-site. Very likely I’m going to bookmark your website . You amazingly have terrific posts. Cheers for revealing your webpage.

 46. Major thanks for the article.Really thank you! Awesome.

 47. I really liked your blog post. Thanks Again. Really Cool.

 48. Thanks for finally writing about >روش هایی برای دستیابی به موفقیت – موسسه
  فرهنگی هنری هم قدم موفق <Loved it!

 49. I just want to say I’m new to blogging and definitely enjoyed this web site. Most likely I’m likely to bookmark your blog post . You definitely come with fantastic stories. Thanks for sharing with us your webpage. can viagra be bought over the counter

 50. Im obliged for the blog article.Really thank you! Want more.

 51. I am actually delighted to read this weblog posts which carries plenty of
  useful facts, thanks for providing such statistics.

 52. I truly appreciate this article post.Thanks Again. Really Cool.

 53. Im thankful for the blog article.Really looking forward to read more. Great.

 54. I like reading through a post that can make men and women think.
  Also, thanks for allowing me to comment!

 55. I discovered your weblog website on google and examine a few of your early posts. Proceed to maintain up the excellent operate. I just further up your RSS feed to my MSN Information Reader. Seeking forward to studying more from you afterward!… online pharmacy

 56. I have been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before. online canadian pharmacy

 57. Really informative post.Thanks Again. Keep writing.

 58. I appreciate you sharing this article post.Much thanks again. Really Great.

 59. I cannot thank you enough for the blog.Thanks Again. Keep writing.

 60. Really appreciate you sharing this article post.Really thank you! Want more.

 61. Actually no matter if someone doesn’t be aware of afterward its up to other users that they will assist, so here
  it happens.

 62. I do not even know the way I ended up right here, but I thought this submit used to be good. I don’t understand who you’re however certainly you’re going to a well-known blogger if you happen to aren’t already ?? Cheers! cheap viagra online

 63. Hiya. Very nice website!! Man .. Beautiful .. Wonderful .. I’ll bookmark your blog and take the feeds additionally…I’m happy to find so much helpful information right here within the post. Thanks for sharing…

 64. I am so grateful for your blog post.Much thanks again. Great.

 65. I really liked your blog post. Thanks Again. Really Cool.

 66. Hurrah! At last I got a website from where I be able to truly take
  valuable facts concerning my study and knowledge.

 67. This is very interesting, You are a very skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I have shared your site in my social networks! cialis.

 68. Thanks so much for the blog. Want more.

 69. There’s certainly a great deal to find out about this subject.
  I love all the points you made.

 70. I am so grateful for your blog post.Much thanks again. Awesome.

 71. Heya i am for the first time here. I found this board and I to
  find It really useful & it helped me out much. I hope to provide something back and help others like you aided
  me.

 72. Spot on with this write-up, I seriously think this website needs a great deal more attention. I’ll probably be back again to read more, thanks for the info!

 73. I really liked your blog post.Really thank you! Awesome.

 74. Hey, thanks for the blog.Really thank you! Fantastic.

 75. Major thankies for the blog post.Much thanks again. Great.

 76. We still cannot quite believe I may often be any type of those checking important points available on your webblog. Our neighbors i are sincerely thankful for ones generosity enchanting giving me possibility pursue our chosen profession path. Published right information I purchased in your web-site.

 77. Appreciate you sharing, great blog.Thanks Again. Will read on…

 78. A big thank you for your blog.Much thanks again. Great.

 79. Normally I do not read post on blogs, however I would like to say that this write-up very pressured me to check out

 80. Awesome article.Much thanks again. Really Cool.

 81. I could not refrain from commenting. Perfectly written!

 82. I really enjoy the blog post.Really looking forward to read more. Really Great.

 83. Thanks for the marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you are a great author.I will make sure to bookmark your blog and will often come back at some point. I want to encourage yourself to continue your great posts, have a nice morning! price of cialis at walmart

 84. A big thank you for your post.Much thanks again. Fantastic.

 85. Say, you got a nice blog.Thanks Again. Keep writing.

 86. One thing I’ve noticed is always that there are plenty of beliefs regarding the banking companies intentions whenever talking about foreclosure. One myth in particular is always that the bank prefers to have your house. Your banker wants your hard earned money, not your own home. They want the amount of money they gave you having interest. Steering clear of the bank will still only draw a foreclosed summary. Thanks for your publication.

 87. Im grateful for the article post.Really looking forward to read more. Fantastic.

 88. I appreciate you sharing this article post.Really looking forward to read more. Fantastic.

 89. Wow, this piece of writing is pleasant, my younger sister
  is analyzing these things, thus I am going to let know her.

 90. Aw, this was a very nice post. In concept I want to put in writing like this moreover – taking time and actual effort to make an excellent article… however what can I say… I procrastinate alot and by no means seem to get one thing done.

 91. I leave a leave a response whenever I especially enjoy a post on a
  blog or I have something to add to the conversation. Usually it is caused by the fire displayed
  in the article I looked at. And after this article The Growing Trends in Content Theft:
  Image Theft, Feed Scraping, and Website Hijacking ?
  Lorelle on WordPress. I was actually excited enough to drop a leave a responsea response 😛 I do have a couple of questions for you if it’s allright.
  Could it be simply me or do a few of the remarks appear as if they are written by brain dead
  individuals? 😛 And, if you are posting at other online sites, I’d like to keep up with anything new you have to post.
  Would you list every one of your shared pages like your Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?

 92. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was wondering what all is needed to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very web savvy so I’m not 100% positive. Any tips or advice would be greatly appreciated. Thank you

 93. Major thankies for the blog article. Really Great.

 94. Muchos Gracias for your blog article. Awesome.

 95. I read this post completely regarding the comparison of latest and earlier technologies,
  it’s amazing article.

 96. There are some fascinating deadlines in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There may be some validity but I’ll take maintain opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as nicely

 97. Very good written story. It will be supportive to anyone who utilizes it, as well as me. Keep doing what you are doing – i will definitely read more posts.

 98. Wow, incredible weblog structure! How lengthy have you ever been running a blog for? you make running a blog look easy. The overall glance of your site is fantastic, as well as the content!

 99. Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person’s
  blog link on your page at proper place and other person will also do similar in support of
  you.

 100. Hey, thanks for the article post.Much thanks again. Really Great.

 101. Great, thanks for sharing this post.Thanks Again. Want more.

 102. Muchos Gracias for your article.Really thank you! Really Cool.

 103. I think this is a real great post.Really looking forward to read more. Cool.

 104. Awesome blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own site soon but I’m a little lost on everything.

  Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally confused ..
  Any suggestions? Cheers!

 105. Appreciate you sharing, great blog post.Really thank you!

 106. Major thankies for the post.Really thank you! Really Great.

 107. Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources
  back to your website? My blog site is in the very same
  area of interest as yours and my users would really benefit from
  some of the information you provide here. Please let me know if this ok with you.

  Thank you!

 108. It is the best time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or tips. Perhaps you could write next articles referring to this article. I wish to read more things about it!

 109. Im grateful for the post.Really looking forward to read more. Really Great. viagra samples

 110. Pretty! This was a really wonderful article. Thanks for supplying this info.

 111. Thanks for another fantastic post. The place else could anybody get that type of information in such a perfect means of writing?
  I have a presentation subsequent week, and I’m on the search for
  such info.

 112. An interesting discussion will be worth comment. I believe that you need to write read more about this topic, it might certainly be a taboo subject but typically consumers are not enough to dicuss on such topics. Yet another. Cheers

 113. I will right away seize your rss as I can’t in finding your e-mail subscription link or newsletter service. Do you have any? Please allow me recognize so that I may subscribe. Thanks.

 114. There are a few fascinating time limits here however I don’t know if they all center to heart. There exists some validity however I am going to take hold opinion until I consider it further. Good article , thanks so we want extra! Included in FeedBurner as properly

 115. Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you so much, However I am experiencing difficulties with your RSS. I don’t know why I cannot subscribe to it. Is there anyone else having similar RSS issues? Anyone that knows the answer will you kindly respond? Thanx.

 116. I think this is a real great blog article.Much thanks again. Want more.

 117. Asking questions are genuinely pleasant thing if you are not understanding something fully,
  except this post offers nice understanding yet.

 118. An impressive share! I have just forwarded this onto a coworker who had been conducting a little research on this. And he in fact bought me lunch because I found it for him… lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!! But yeah, thanks for spending the time to talk about this subject here on your website.

 119. You could certainly see your expertise within the paintings you write. The arena hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always follow your heart.

 120. Thanks for your helpful article. One other problem is that mesothelioma cancer is generally a result of the inhalation of fibers from mesothelioma, which is a carcinogenic material. It can be commonly noticed among employees in the engineering industry who’ve long contact with asbestos. It is caused by residing in asbestos insulated buildings for a long period of time, Genetics plays a crucial role, and some persons are more vulnerable towards the risk in comparison with others.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.